rusya da ünversite
Destek
ana sayfa rusyada üniversite rus üniversiteleri rusya da diş hekimliği rus tıp iletisim
rusyada mühendislik rusyada diş hekimliği rusyada bilgisayar

Rusya'da Üniversite Fiyatları, Rusyada Yaşam Masrafları

Rusya'da Üniversite Fiyatları


Rusya okullarında 1 yıllık Eğitim masrafı 1.500- 11.000 usd arası değişmektedir. Amerikada ve Avrupada aynı bölümlerin fiyatları 5.000-40.000 usd arası değişmektedir. Rusya'daki eğitim maliyeti Avrupa ve Amerika'ya göre çok daha düşük olması Rus okulların harcamaları (gaz, elektrik, hoca maaşları v.s) %70-%90 oranında devlet tarafından ödenmesinden kaynaklanmaktadır. Öğrenci payına düşen %10-%30 dilimini ödüyor. Rusya devletin yarattığı şartlar sayesinde 2009 yılında 200'ü aşkın ülkelerden 102.000 yabancı öğrenci bu ülkeye gelmiştir. Rusya'da dershane fiyatına üniversite okuyabilirsiniz.

 Bu eğitimin maliyeti Türkiye’de Vakıf Üniversitelerinde alacakları eğitimden çok daha düşük olacaktır. Üstelik, öğrenciler arzu ettikleri takdirde bu ülkelerde kendilerine tanınan çalışma imkanlarını kullanarak bu maliyeti çok daha düşürebileceklerdir. Öğrencinin Rusya’da çalışmaması ve Rusya’da konaklama ve yeme içme masrafları ödemesine rağmen Rusya Devlet Üniversiteleri maliyetinin masrafın Vakıf Üniversitelerinin altında olduğunu görebilirsiniz. Öğrencilerimizin Rusya’da çalışması halinde ise aradaki fark Rusya lehine çok daha fazla açılıyor. Rusya alternatifi çok avantajlı oluyor.

 Rusya Üniversite okumak isteyenler için geniş imkanlar sunmaktadır. Öğrenim süreci dersler, alıştırmalar, seminer çalışmaları, stajlardan oluşur. Rusya Üniversitelerinin her öğrenciye sundukları bilgisayar ve internet girişi, çok sayıdaki engin ve donanımlı kütüphaneleri ve akademik çalışmayı teşvik eden rahat ve bilimsel ortamlarıyla öğrencilerinin eğitim kalitesini yükseltmektedir.

Rusya Federasyonun'daki tüm Devlet Üniversiteleri, bulundukları eyaletin şehir merkezindedirler. Devlet Üniversitelerine bağlı bütün Fakültelere ulaşım oldukça basittir. Ayrıca Üniversitelere ulaşım için tramvay, otobüs, troleybüs ve minibüs gibi ulaşım araçlarından faydalanabilirsiniz. Rusya’da her kamusal hizmet gibi toplu ulaşım da çok ucuzdur. Otobüs, Tramvay, Metro gibi toplu taşıma araçlarında aylık paso ücreti yaklaşık  5 - 10 TL ’dir. Tek bilet ücreti 35 Kuruş ile 90 Kuruş arasında değişmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının ve Rusya Federasyonu Vatandaşlarının Karşılıklı Seyahatlerine İlişkin Usullere Dair Anlaşma ile iki ülke arasındaki vize uygulaması ortadan kalkmiştir. İki ülke vatandaşları, 90 gün içinde 30 günü geçmeyen seyahatlerinde vize almadan giriş yapabilmektedir. Rusya Schengen Vizesi sistemine dahil değildir.

sosyal medya beğen

Sosyal Medya'da Bizi Beğen

rusya eğitim danışmanlığı yurtdışında tıp yurtdışında eczacılık

Copyright © 2010 - 2017 Rusya'da Üniversite - rusyadauniversite.info

rusyada üniversite | rusyada üniversite okumak | rusyada üniversite fiyatları | rusya da üniversite iletişim